Website

Bireyci Sözlük Anlamı

Bireyci Ne Demek?

bireyci (1)

• (sıfat) Kişi haklarını savunan (kimse), individüalist

• (felsefe) Bireycilikten yana olan, ferdiyetçi, individüalist

Bireyci Anlamı Nedir?

“Bireyci” kelimesinin TDK sözlüğündeki anlamı, kökeni ve etimolojik bilgilerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

“Bireyci” kelimesine benzer bazı kelimelere göz atarak yeni anlamlar edinebilirsiniz. Bireyci kelimesinin edebiyatta, günlük kullanımda vb. alanlardaki örneklerine yer verilmektedir. Türkçe’ye farklı dillerden giren ve zamanla değişime uğrayan kelimelerde yer almaktadır. Bazı kelimelerin, sözcüklerin bir veya daha fazla anlamları bulunmaktadır. “Bireyci” kelimesinin anlamı ve kökeni hakkında farklı sorgulamalar yapabilirsiniz. “Bireyci ne demek ne anlama geliyor?” gibi sorularla aramalar yapabiliriz. Edebiyatımızda yer alan kelimeler şiir, düz yazı vb. şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bireyci kelimesine internette, sosyal medyada ve günlük kullanımda bir kez duyup anlamını merak etmişsinizdir. Sık kullanılan kelimelerin yanı sıra daha az kullanılan kelimelerin anlamlarını bilmek hem edebi anlamda hem de entellektüel fayda sağlayacaktır. Bazı kelimelerin bir veya daha fazla anlamları bulunmaktadır.

Türk Dil Kurumu’nun (TDK) hazırladığı sözlükteki bütün anlamlara sayfamızda yer verilmektedir. Bireyci kelimesi hakkında daha fazla araştırma yaparak kelimenin zenginliklerinden faydalanabilirsiniz. İlk baskısı 1945 yılında yayınlanan Türk Dil Kurumu’nun (TDK) hazırladığı Türkçe Sözlük zamanla yeni kelimeler ve anlamlar eklenerek geliştirilmiş yeni baskısıyla 104481 söz, terim, deyim, ek ve anlamlardan oluşmaktadır. 104 bin 481 kelimeden birisi olan “Bireyci” sözcüğünün yeni Türkçe Sözlük’teki anlamlarına yer verilmektedir. Düşünce dünyamızı oluşturun kelimeleri değer verdikçe daha fazla bilgiye ve daha fazla anlamlara erişebiliriz. Türkçemize Arapça, Farsça, Fransızca ve diğer dillerden farklı kelimeler yer almaktadır.


Anahtar Kelime: sozluk, kökeni, eş anlamı, nasıl telaffuz edilir, osmanlıca sözlük, ekşisözlük, kısaltma, nasıl yazılır tdk, lügat, kavramı, ingilizce, kelime anlamı, cümle, arasındaki fark, aynı anlam, coğrafi, hece ayrımı, arapça, makale

Yorum yapın